
U drugom polugodištu školske 2021/2022 u Razvojnom centru u Nikšiću realizovan je servis „Podrška u učenju“ za djecu iz socijalno ugroženih porodica.
Tokom tog perioda mnoge ocjene su popravljene, stečena nova znanja, usvojene radne navike, ljubav prema školi i obrazovanju porasla, a kao i neke petice osmijesi su zablistali na dječijim licima. Jer, osim vježbanja školskog gradiva, volonteri su posvećeni djeci na način da njihovo samopouzdanje i vjera u sebe raste, što znači da ovim programom utičemo i na taj važan segment dječijeg razvoja na šta smo posebno ponosni.
Održano je 313 individualnih časova za djecu iz socijalno ugroženih porodica za ukupno 33 djece, sa preko 20 posvećenih volontera koji su iz sedmice u sedmicu odvajali svoje vrijeme za podršku djeci i rad sa njima. Nakon raspusta i s početkom nove školske godine od septembra krećemo u novi ciklus časova, nove pobjede i nova saznanja, jer obrazovanje je najbolji put do boljeg života naše djece.