Košarkaši Sutjeske su u okviru 16. Kola Erste lige na svom terenu pobjedili Ibar iz Rožaja rezultatom 85:57.

Nikšićani su od samog starta krenuli jako u meč i na kraju prve četvrtine imali sedam poena prednosti. Domaći su nastavili da igraju dobru odbranu i pogađaju šuteve sa distance te su na kraju prvog poluvremena imali 14 poena viška.

Sve dileme oko pobjednika meča otklonjene su u trećoj četvrtini, kada su igrači Sutjeske “dopustili“ protivniku da postigne samo sedam poena, a postigli su čak 30.

U poslednjem periodu trener Nikšićana, Miloš Kovač dao je priliku i mlađim igračima u svojoj ekipi koji su odlično odigrali i pokazali da se na njih može računati.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Marko Perović sa 20 pogodaka, Đoko Šalić upisao je 12 uz 9 skokova, dok su dvocifreni još bili Vuković i Bošković sa 11, te Amerikanac Džejms sa 10.