Fudbaleri Sutjeske u Nikšiću su ugostili ekipu Bokelja, a utakmica je završena rezultatom 1:1. Nakon utakmica 31. kola Telekom Prve crnogorske lige Nikšićani su sa samo jednim osvojenim bodom drugi na tabeli.

Stefana Denković u 18. minutu dao je prvi gol za kotorski tim. Revanširao mu se Miloš Bakrač i u 31. minutu izjednačio. U nastavku utakmice nije bilo golova, pa je finalni rezultat bio 1:1.

Budućnost je u Golubovcima poražena od Zete 1:0, dok je Mladost bila bolja od Jedinstva 6:2. Dečić je u Tuzima pobijedio Lovćen 1:0, a Grbalj je u Radanovićima izguio od Iskre 3:2. Petrovac je na domaćem terenu savladao Rudar 3:1.

Budućnost je, dva kola prije kraja šampionata, vodeća na tabeli sa 54 boda. Sutjeska je druga sa 52, dok bod manje imaju Zeta i Mladost. Na petom mjestu je Dečić sa 49 bodova.