Košarkaši Sutjeske ostavili su sjajan utisak u prva dva kola ABA lige, ali nisu uspjeli da odlične partije krunišu pobjedom. U prvom kolu u slovenačkom Celju falilo je malo sportske sreće protiv Tajfuna, dok je u drugom pružen veliki otpor evroligašu Cedeviti.

Olimpija je favorit protiv Sutjeske, ali samo na papiru, ocijenio je centar nikšićkog košarkaškog kluba Đoko Šalić. Olimpija i Sutjeska odigraće večeras u Ljubljani utakmicu trećeg kola ABA lige, sa početkom u 19h.

Šalić je najavio da će Sutjeska, kao i svakom meču, ući makasimalno i bez respekta, sa željom da pobijedi.

“Olimpija je dobar tim, favorit je u utakmici protiv nas, ali samo na papiru. Mi ćemo, kao i u svaku utakmicu, ući maksimalno bez respekta i pokušati da pobijedimo. Još nijesmo dostigli nivo igre koji očekujemo. Trudimo se da kroz ove utakmice ispravljamo greške,uigravamo se i da našu igru dovedemo na bolji nivo”, rekao je Šalić.

Olimpija je ostvarila polovičan učinak ove sezone, pobjedu protiv MZT Skoplja i poraz od Igokee. Sutjeska debituje u regionalnom takmičenju ove sezone. U prvom kolu poražena je od Tajfuna u Celju 71:68, dok je pred svojim navijačima poražena od Cedevite 83:68.

M.M.