Mladi Nikšića

Fudbaleri Sutjeske izgubili su i u drugom meču četvrfinala Kupa Crne Gore od ekipe Budućnosti rezultatom 0:1, te su na taj način eliminisani iz daljeg takmičenja.

Podgorički sastav je u prvom meču na svom terenu slavio sa 2:0.

Nikšićani, ali i Podgoričani, razočarali su u još jednom crnogorskom derbiju. Ne tako lijep fudbal, sa malim brojem izglednih šansi, puno grubih faulova, ali i nervoze, vidjeni su se večeras na stadionu kraj Bistrice.
Vodeći i jedini pogodak postigao je napadač Budućnosti Darko Nikač u 26. minutu, koji je iskoristio nerazumijevanje golmana Vladana Giljena i Nemanje Nedića, te na taj način uvećao ukupnu prednost i obezbjedio svom timu prolaz u polufinale najmasovnijeg takmičenja.
Sutjeska je imala loptu u svojim nogama, pa je pred sam kraj prvog dijela meča preko Markovića pokušala da izjednači. Visoki golgeter je šutirao glavom, ali ipak neuspješno.
Domaći su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa, pa je prvu priliku da ugrozi gol Mijatovića imao Ivanović, ali opet bez željene realizacije.
Nervoza koja je ušla u redove Nikšićana išla je na ruku gostima, koji su se dobro branili, ali i iz Sutjeskinih greški vrebali šanse. Jedna od takvih bila je u 77. minutu, kada je Sekulić petom prebacio svog čuvara i našao se oči u oči sa golmanom nikšićkih plavih, međutim tada je Giljen efektno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Do kraja susreta gostujući tim je čuvao loptu i sasvim zasluženo prošao u polufinale Kupa.
Sutjeska se sada okreće nacionalnom šampionatu u kojem kao lider tabele u narednom kolu gostuje ekipi Rudara. Taj meč je na programu u subotu, 25. novembra.