Nikšićki prvoligaš porazio je Mladost u okviru 28. kola Telekom Prve crnogorske lige. Sutjeska je u gostima u fudbalskom duelu u podgoričkom naselju Stari aerodrom zabilježila rezultat 3:1.

Do 12. trijumfa Nuikšićane je doveo Bojan Božović u 25. i 53. i Igor Ivanović u 59. minutu. Pogodak za Mladost postigao je Zoran Petrović u 14. minutu.

Budućnost je u Podgorici izgubila od Grblja 2:0 i doživjela drugi uzastopni poraz. Golove su dali Dragan Grivić u 34. i Srđan Ajković u 68.minutu.

Duel Bokelja i Rudara završen je rezultatom 0:0, dok je Lovćen na Cetinju savladao Petrovac 6:0. Iskra je u Bijelom Polju savladala Jedinstvo 2:0.

Nakon 28. kola Budućnost je prva na tabeli sa 51 bodom., Mladost je druga sa 47, dok su po 45 bodova osvojili Dečić, Sutjeska i Zeta.