Košarkaši Sutjeske i dalje su neporaženi su domaćem prvenstvu, a pobjedu u 5. kolu Erste lige zabilježili su protiv ekipe Danilovgrada, rezultatom 76:67.

Konačan rezultat utakmice u Sportskom centru “Nikšić”, ipak ne daje pravu sliku o duelu dvije mlade ekipe. Nikšićani su tokom cijelog meča bili bolji rival i imali u više navrata plus 21, ali su gosti do samog kraja uspjeli da značajno ublaže poraz.

Košarkaši Sutjeske su posle izjednačene igre u uvodnim minutima, riješili prvi period u svoju korist sa 22:13. Domaću su nastavili u istom ritmu i na veliki odmor otišli sa plus 19 (40:21).
Gosti ni u nastavku nijesu imali šanse, pa je prednost išla do maksimalnih 22 razlike u 9. minutu trećeg perioda (61:39).

U posljednjem periodu strateg domaćih Vladimir Todorović pružio je priliku mlađim igračima, pa su gosti preko Nikšićanina Dragoja Đokovića trojkama smanjili ogromnu prednost na pristojnih minus devet, za konačnih 76:67.

Najbolji u timu Sutjeske bili su Lalović i Habs sa postignutih 16 poena, dok su po 11 postigli Čvorović i Đoković Nikola.
Kod Danilovgrada istakli su se Đoković sa 27 i Ratković sa 17 pogodaka.