Reprezentacija, miodrag radulović, pobjeda

Fudbalska reprezentacija Crne Gore, sa novim trenerom Miodragom Radulovićem, započela je pobjedom kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.

Crnogorski fudbaleri savladali su sinoć u Rigi, selekciju Letonije, rezultatom 2:1, u prvom kolu grupe G.
Letonija je povela golom Janisa Ikaunijeksa u 40. minutu.
Ikaunijeks je iskoristio odlično ubacivanje Vladimirsa Kamešsa i preciznim udarcem matirao crnogorskog golmana Milana Mijatovića.
Poravnao je Stevan Jovetić u 41. minutu.
On je, nakon duge lopte Nebojše Kosovića, primio loptu i majstorski savladao letonskog golmana.
Jovetić je bio strijelac drugog pogotka u 83. minut za preokret i pobjedu.
As Monaka je, nakon kombinacije sa Vladimirom Jovovićem, precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i postigao 30. gol u reprezentativnom dresu.
Crna Gora je mogla do gola i u 36. minutu, ali se Igor Ivanović nije najbolje snašao.
U 59. Igor Vujačić je šutirao je glavom pored gola, za malo je bio neprecizan i Stevan Jovetić u 61, dok je četiri minuta kasnije isti igrač bio u šansi, ali je Salvanijeks sa gol linije otklonio opasnost.
Jovetić je do gola mogao i u 79. minutu, ali je njegov udarac završio pored stative.
U 69. minutu Letonija je imala najbolju šansu, Mijatoviću je nakon udarca Ikaunijeksa, ispala lopta i došla do Robertsa Uldrikisa, koji je pogodio stativu.
Pobjede u G Grupi ostvarili su i fudbaleri Turske i Norveške.
Turska je u Istanbulu iznenadila Holandiju 4:2, dok je Norveška u gostima slavila protiv Gibraltara 3:0.
Crnu Goru će u drugom kolu, u subotu u Podgorici, ugostiti Gibraltar.
Biće domaćin i tri dana kasnije selekciji Norveške.