Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore igraće za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Danskoj.

Crnogorske rukometašice poražene su danas u Herningu, u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, od Danske 28:20 (15:11).

To je drugi uzastopni poraz na šampionatu, nakon što su trijumfalno završile takmičenje u grupi.

Do četvrtfinala i najboljeg rezultata na šampionatima svijeta došle su bez poraza, sa pet pobjeda i remijem.

Šampionat su otvorile remijem sa Srbijom (28:28), nakon čega su uslijedile pobjede protiv Japana (29:23), Mađarske (32:15), Tunisa (37:26), Danske 23:21 i Angole u osmini finala (38:28).

Danska se revanširala rivalu za poraz u grupi (23:21) i izborila meč za peto mjesto.

Povela je na startu 3:0, prednost je u 15. minutu uvećala na pet (8:3), dok je u 20. prvi put došla do vođstva od šest golova (11:5).

Prednost je u 45. minutu, nakon serije od 4:0, povisila na devet golova (23:14).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji, na čijem se golu istakla Rike Polsen, bila je Stine Jorgensen sa osam, dok je Ane Hansen postigla četiri gola.

U crnogorskoj selekciji Milena Raičević i Jovanka Radičević postigle su po četiri, a golmanje Ema Ramusović.

Crna Gora će u meču za sedmo mjesto, u nedjelju, igrati sa Francuskom, koja je ranije danas izgubila od Rusije 31:25 (15:8).

U 18 sati počeće polufinalni duel Holandije i Poljske, dok će drugog finalistu odlučiti duel Norveške i Rumunije (20.45).