Košarkaši Primorja 1945, bili su ubjedljivi, juče u utakmici sa drugim timom Sutjeske, u sali Ekonomske škole u Nikšiću, i tako potvrdili da su jedan od kandidata za plasman u Prvu A ligu.

Utakmica je završena 57:94 u korist gostiju iz Herceg Novog, čija je dominacija potvrđena već u prvoj četvrtini, kada je rezultat iznosio 8:30.

Drugu četvrtinu, uspjeli su da dobiju izabranici Miga Kovača sa 14:11, ali to je sve što su uspjeli da pozitivno urade u ovom meču.

Jedina dva raspoložena igrača kod domaćih bili su Bogdan Bojić sa deset, i Gavrilo Vujačić sa 14 poena.

U pobjedničkom sastavu, čak petorica igrača imali su dvocifren učinak: Kovačević 15 poena, Sučević i Baćović po 14, Čepić 11 i Spajić deset.

Sutjeska u narednom kolu gostuje Rudaru u Pljevljima.