I četvrti uzastopni meč između odbojkaša Sutjeske i Bar Voleja odigran je u pet setova. Uspješnija ovog puta je bila gostujuća ekipa, koja se revanširala za poraz na svom terenu 2:3 (21:25, 25:21, 25:23, 15:25, 14:16)

Bolje u meč su ušli igrači u crveno-bijelim dresovima. Tokom cijelog prvog seta su imali prednost, i uspješno ga riješili u svoju korist. Nakon toga dolazi do buđenja domaće ekipe, i sledeća dva seta su odigrali na višem nivou i došli na set od pobjede, 2:1.

Kada se očekivalo privođenje utakmice kraju, Bar Volej pokazuje snagu i relativno lako dolazi do 2:2 u setovima, dozvolivši protivniku 15 poena. Dobru energiju iz četvrtog seta su prenijeli i u taj brejk, i imali su vođstvo tokom cijelog seta.

Sutjeska je uspjela da dođe do 14:14, ali više smirenosti su imali mladi igrači trenera Jovanovića, i na kraju su upisali prvu pobjedu ove sezone.

,,Očekivali smo težak i dugačak meč, i pripremali se za to. Ipak na kraju nismo imali dovoljno snage, pa i sportske sreće da ih i drugi put savladamo. Na trenutke smo igrali sjajno, atraktivno, ali je bilo i onih loših perioda igre, zbog kojih smo i doživjeli poraz, Želio bih da čestitam ekipi Bar Voleja na zasluženoj pobjedi“, rekao je nakon meča trener Sutjeske Željko Perošević.

Pomoćni trener Sutjeske, Zoran Taušan hvali ekipu iz Bara. ,,Bar Volej je najmlađa ekipa u Prvoj ligi, i po godinama igrača i po stažu u ligi. Za ove dvije godine koliko se takmiče pokazali su da napreduju u svakom segmentu. Večeras su prikazali jako diciplinovanu igru, praktično bez promašenog servisa, veliku borbenost i timski duh. Očekujem da će za koju godinu ovi momci biti u samom vrhu crnogorske odbojke, a to i zaslužuju“.

Sutjeska i Bar Volej sada dijele peto mjesto na tabeli sa po 4 boda. Sutjeska sledeće kolo gostuje Jedinstvu iz Bijelog Polja, a zatim dočekuje Budvansku rivijeru na zatvaranju regularnog dijela prvenstva.

Veliki doprinos da Odbojkaški klub Sutjeska učestvuje u prvenstvu i kupu, kao i promociji kluba i odbojke dali su Kolektiv.me, Mladi Nikšića.me, Trgotehna doo Nikšić i ChoDex Studio, Opština Nikšić, Pivara Trebjesa, Mijo Raičević, Volonteri Crne Gore, K sport, Jet sport, Outlet, Industrija mesa Goranović, Elektro Šaraf, Gama kafa, Monte Foki flips, OK Kokice, Rubeža doo, Top Force System, Securitas.