Košarkaši Sutjeske su u okviru poslednjeg kola Balkanske lige poraženi u Nikšiću od Trepče rezultatom 78:80.

Sutjeska je još ranije obezbijedila prolazak u drugu fazu takmičenja, pa je meč sa Trepčom bio bez rezultatskog značaja.

U prvoj četvrtini se vodila izjednačena borba sve dok Sutjeska nije stigla do prvog ozbiljnijeg vođstva u šestom minutu (15:8).
Ipak, gosti sa Kosova su brzo odreagovali, pa su serijom 11:0 preokrenuli rezultat (15:19).
Do kraja dionice Trepča je zadržala zalihu od 4 poena (23:27).

Sutjeska je lošu igru nastavila na početku drugog perioda, što su gosti kaznili i pobjegli na dvocifrenu prednost (32:42).
Košarkaši Sutjeske su na poluvrijeme otišli sa 13 poena zaostatka.

Kosovska ekipa je bolje počela treći period, međutimpa Nikšićani su serijom poena pred posljednji kvartal spustili razliku na samo minus sedam (62:69).

Sutjeska je svoju dobru igru sa kraja treće četvrtine nastavila i u poslednjem kvartalu, te utakmicu dovela u neizvjesnu završnicu.
U poslednjim minutima meča, više sreće i koncentracije imala je ekipa sa Kosova i zasluženo slavila u Nikšiću, konačnim rezultatom 78:80.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Igor Čvorović sa 18 poena, pratili su ga Džejms sa 13 i Perović sa deset.

Kod Trepče, Amerikanci Skot i Frederik su zabilježili po 19, dok su Vajs i Turpin dodali po 14.

Trener Nikšićana je dao priliku mladim igračima svog tima, koji su odigrali veoma hrabro u prelomnim trenucima meča.

Sutjeska je i pored poraza u Balkanskoj ligi ostvarila prolaz u narednu fazu takmičenja, gdje će se susresti sa makedonskim ekipama Fenija i Kožuva, kao i bugarskim Beroem.