Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore neočekivano je izgubila u Moldaviji (1:0), u meču 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovaj poraz je ozbiljan udarac ambicijama čete Mojaša Radonjića da se dočepa baraža za plasman na EP.

Meč na “Distrikt stadionu” u Orheju, 40-ak kilometara od moldavske prijestonice Kišinjeva, odlučen je u 31. minutu kada je Spataru iz slobodnog udarca savladao Marka Kordića.

Poraz je neočekivan, bez obzira što je Crna Gora u Moldaviji nastupila oslabljena, bez autora pobjede protiv Moldavije pod Goricom prije tri mjeseca, Aleksandra Boljevića i Vukana Savićevića.

Upravo je ta utakmica, koja je nedvosmisleno pokazala da je Crna Gora bolja ekipa, možda i zavarala sve u našem taboru uoči uzvrata u Moldaviji.

Radonjićevi izabranici pružili su blijedu partiju, iako su u drugom poluvremenu pritiskali gol domaćina, u nekoliko situacija bili i blizu izjednačenja.

Najveću, ujedno i jedinu pravu šansu za Crnu Goru, imao je Kopitović u 66. minutu – njegov šut nakon kornera Pepića odbranio je moldavski golman Mitu.

U 84. minutu pokušao je i kapiten Luka Đorđević, ali su Moldavci sačuvali prednost.

Moglo je na kraju čak da bude još gore po našu selekciju, jer Damašćan u 90. minutu pogodio prečku. U nadoknadi vremena domaći fudbaler Puntus dobio je drugi žuti karton, ali nije bilo vremena da Crna Gora iskoristi brojčanu prednost.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama za EP Crna Gora igra već u utorak protiv Malte pod Goricom (18.30).