sutjeska rudar

Fudbaleri Sutjeske i Rudara odigrali su neriješeno (1:1) u derbiju 25. kola Telekom prve crnogorske lige.

Dosta ujednačena igra u prvom poluvremenu, gdje su i jedni i drugi promašili par izglednih prilika.
Igrao se deseti minut, kada su gosti imali šansu preko Dušana Živkovića ali je Bulatović u poslednjoj sekundi izblokirao šut i otklonio opasnost.
Božo Marković je u 22. minutu sa ivice šesnaesterca pokušao lob udarcem da postigne gol, ali je to golman gostiju uspješno odbranio.
Nikšićani su u 23. minutu nakon duela Grivića i Talovića, tražili najstrožiju kaznu, ali sudija Aleksandar Šćekić tako nije mislio i dozvolio je da se susret nastavi.
U 44. minutu, Nikšićani stižu do prednosti, Mihelič je centrirao u šesnaesterac, Marković okrznu samo loptu koja je došla da Pajovića koji sa sedam-osam metara ne griješi i postiže pogodak.
Prvo uzbuđenje koje se desilo u nastavku utakmice, igrači Rudara su pretvorili u gol. Igrao se 56. minut kada je Merdović sjajnim udarcem uzdrmao stativu Ličine, a na odbitak lopte stigao prvi Zaharia i postigao pogodak za poravnanje rezultata.
Od tog momenta na terenu je postojala samo ekipa Sutjeske koja je napadala i stvarala šanse, ali zahvaljujući danas fantastičnom Lazaru Baltiću, uspjeli su se odbraniti i ponijeti kući vrlo važan bod.
Za Sutjesku su šanse propuštili u par navrata Marković, zatim Grivić, a najkonkretniju šansu imao je Raičević pet minuta prije kraja regularnog dijela.
Nakon susreta šef stručnom štaba Sutjeske, Miljan Radović je kazao:
,,Može se reći da smo zaslužili tri boda, ali pobjedu nismo ostvarili. Evidentno je bilo da je Rudar došao da se brani svih 90 minuta plus sudijska nadoknada i u tome uspjeli. U prvom poluvremenu smo našli način kako da probijemo tu defanzivu i postigli gol. Našli smo dosta načina mi i u drugom poluvremenu ali jednostavno golman je bio dobar. Odigrali smo odličnu utakmicu, ne mogu nešto specijalno da zamjerim momcima, igrali su onako kako bi trebali da igraju, al’ nekada ne iskoristite te šanse i to je potpuno normalno.
Trener gostiju Vuko Bogavac nakon osvojenog boda, kazao je:

,,Sutjeska je bila bolji protivnik na ovom susretu, imala je više šansi za pogodak, više od igre. Mi smo iskoristili taj period od 20-ak minuta u drugom poluvremenu postigli smo pogodak, kasnije se branili i uspješno odbranili. Kada u četiri dana odigrate sa dvije najbolje ekipe u ligi, (protiv Budućnosti i Sutjeske) i gubite na poluvrijeme 1:0, a kasnije stignete da osvojite bod, onda znate da vam ekipa ima kvalitet i karakter. Momcima čestitam na današnjoj borbi i igri, na osvojenom bodu. Još jednom čestitke Sutjeskoj na igri, želim im sve najbolje u nastavku prvenstva”.

U narednom kolu Sutjeska dočekuje Podgoricu, dok je Rudar domaćin ekipi Iskre.