Biznis liga u košarci startovala je proteklog vikenda, u Kući košarke u Donjim Kokotima.

Ove sezone prijavilo se 12 ekipa, dok ih je prošle godine bilo osam.

Nakon 11 odigranih kola, osam najboljih igraće u plej-ofu za titulu šampiona takmičenja.

Titulu prvaka brani Agencija za nadzor osiguranja, koja je i ove sezone startovala sa šampionskim ambicijama.

Na startu su bili bolji od Plantaža, koji su zahvaljujući Obradoviću bili ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini.

Najuzbudljiviji meč igrale su Erste i Crnogorska komercijalna banka.
Pobjednik je odlučen u poslednjoj sekundi kada je sa linije slobodnih bacanja bio precizan Sekulović.

U duelu novajlija između Jugopetrola i Societe Generale banke ubjedljivi su bili Kotorani, dok je ekipa EPCG bila sigurna u meču protiv Centralne banke CG.

Direkcija za željeznice je bila bolji rival u prvom poluvremenu ali je u nastavku presudilo iskustvo prošlogodišnjeg vicešampiona i Crnogorski telekom je slavio 40:35. Sigurnu pobjedu zabilježio je i Telenor protiv HETA.

Evo svih rezultata 1.kola:

Agencija za nadzor osiguranja – Plantaže 49:34 (12:12, 13:3, 9:8, 15:11)

Sudije: Popović, Šanjević (Podgorica).

Agencija za nadzor osiguranja: Že. Vuković 8, Simović 8, Mandić, Fatić 2, Ža. Vuković 1, Žugić 9, Radonjić 19, Barjaktarović 2.

Plantaže: Jaćimović, Drašković, Ivanović, Orešković 2, Dožić, Čađenović 9, Roganović 3, Vukčević 3, Obradović 17.

Centralna banka CG – EPCG 36:45 (6:5, 15:20, 6:12, 9:8)

Sudije: Popović, Šanjević (Podgorica).

Centralna banka CG: Drašković 7, Vučeraković, Jovović 3, Kaluđerović 9, Đurišić 2, Jovićević, Terzić, Marković 15.

EPCG: Banović, Vojičić 1, Gardašević, Brkuljan, Đordan 9, Damjanović, Drašković 4, Eraković 7, Burić, Kadić 4, Vukotić 18, Vukčević 2.

Erste banka – CKB 33:34 (9:7, 7:11, 10:9, 7:7)

Sudije: Popović, Šanjević (Podgorica).

Erste banka: Simonović 17, Vukčević, Milošević 8, Mugoša, Ulićević, Bogetić 3, Milonjić, Keković, Tiodorović 5, Radusinović, Ivanović, Golović.

CKB: Sekulović 3, Đerković 13, Šehovac, Kuljić, Novaković 14, Kovačević 1, Kažić 3, Stojović, Nedić, Perišić.

Telenor – HETA 42:31 (8:6, 15:4, 5:12, 14:9)

Sudije: Popović, Šanjević (Podgorica).

Telenor: Gajević 6, Radović 3, Ratković 9, Karadžić, Drobnjak 6, Mitrović 8, Bogojević 8, Blažević 2.

HETA: Krivokapić 15, Stojanović 4, Ševaljević 4, Rakčević 3, Kujović 3, Radulović, Zarubica 2.

Societe Generale banka – Jugopetrol 23:49 (7:13, 2:15, 5:13, 9:8)

Sudije: Popović, Vuković (Podgorica).

Societe Generale banka: Jovićević 3, Radunović, Mijatović 3, Bojanić, Lazović 10, Tuzović,

Brajović 5, Krivokapić 2, Vukčević, Janičić, Marić.

Jugopetrol: Kusovac 6, Jovanović 6, Perović 15, Ivanović 8, Komnenović 3, Sekulić, Radulović 3, Kašćelan, Lazović, Lazarević 8, Krtolica.

Direkcija za željeznice – Crnogorski telekom 35:40 (5:12, 20:7, 7:11, 3:10)

Sudije: Popović, Vuković (Podgorica).

Direkcija za željeznice: Obradović 2, Krstajić 12, Abdić 9, Bulatović 10, Becić, Gardašević, Đurasović, Ćorović 2.

Crnogorski telekom: Caković, Žugić, Radmanović 3, Bulatović, Merdović 6, Jauković 11, Radojičić, Ćupić 11, Kiković 4, Milačić 5.

U narednom kolu sastaju se:

31.10.2015 11:00 Jugopetrol – Direkcija za željeznice
31.10.2015 12:00 HETA – Societe Generale banka
31.10.2015 13:00 EPCG – Crnogorski telekom
01.11.2015 17:00 CKB – Telenor
01.11.2015 18:00 Plantaže – Erste banka
01.11.2015 19:00 CBCG – Agencija za nadzor osiguranja