Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je juče Farska Ostrva rezultatom 3:1, u meču posljednjeg kola tunrira preliminarne runde kvalifikacija za WU17 Evropsko prvenstvo.

U prvom dijelu susreta naše kadetkinje su uspjele jednom da zatresu mrežu protinvika i stvore nekoliko dobrih prilika da na odmor odu sa više od jednog gola prednosti.

Naš tim do prvog pogodak na meču postigao je u 10. minutu, kada je Maja Šaranović zatresla mrežu Faranki.

Šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno našim kadetkinjama da dupliraju prednost.

Strijelac drugog pogotka za naš tim bila je Bijlana Vraneš, koja je mrežu protivnika pogodila direktno iz kornera.

Pobjedu Hadžiosmanovićevih izabranica u 55. minutu susreta ovjerila je Maja Šaranović.

Kapitenka našeg tima drugi pogodak na meču postigla je udarcem sa bijele tačke.

U sudijskoj nadoknadi vremena gošće sa Farskih Ostrva stigle su do prvog pogotka na turniru. Pogodak za konačnih 3:1 postigla je Hansen.

Naše kadetkinje turnir koji je održan u Podgorici i Danilovgradu završile su na trećem mjestu, sa učinkom od jedne pobjede i dva poraza.

Prvo mjesto u grupi pripalo je Finskoj koja je juče u Danilovgradu rezultatom 2:0 savladala vršnjakinje sa Islanda.

Selekcije Finske i Islanda izborile su plasman u elitnu rundu kvalifikacija.