Proteklog vikenda odigrani su mečevi petog kola juniorske Superlige Crne Gore. U derbiju ove runde Budućnost je savladala Orion, Sedmica je upisala prvi superligaški trijumf, a radovali su se još i Play off protiv Sutjeske i Pljevlja protiv Lima.

U duelu do ovog kola neporaženih ekipa, aktuelni šampion Budućnost je, oslabljen neigranjem Ognjena Čarapića, uspio da u trećoj četvrtini slomi otpor Budvana i slavi 90:79. Nakon prvih 20 minuta gosti sa primorja imali su dva poena viška (47:49), ali su se u nastavku Vujović, Slavković i drugovi trgli i parcijalom 28:11 riješili pitanje pobjednika (75:60). Orion je do kraja meča uspio da ublaži poraz, ali ne i da zaprijeti novom lideru. Vujović i SLavković sa po 25 i Brnović sa 21 poenom bili su najefikasniji u redovima Budućnosti, dok se među gostima izdvojio trio Kostić (23), Stanišić (18) i Lučić (17).

U kolu presudnih trećih dionica ni utakmica između Sutjeske i Play off-a nije bila izuzetak. Izabranici Zorana Vukčevića pobjedom u Nikšiću stigli su na diobu trećeg mjesta na tabeli, zahvaljujući sjajnoj igri u periodu od 20. do 30. minuta u kojem su napravili 14 poena zalihe (10:24). Prethodno su u prvom poluvremenu košarkaši Play off-a stekli 6 poena viška, pa je semafor u nikšićkoj sali nakon 30. minuta igre pokazivao 38:58 u korist Podgoričana i posljednja dionica je predstavljala puku formalnost. Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Peruničić sa 17, Boljević sa 13, te Kljajić i Radunović sa po 11 poena, dok su u domaćem sastavu najviše pokazali Mijušković sa 19, Otašević sa 16 i Goranović sa 10 poena.

U derbiju sjevera viđena je prava prvoligaska utakmica sa velikim brojem poena koju su košarkaši Pljevalja odigrali kvalitetnije i riješili u svoju korist. Gosti iz Pljevalja su do odmora stekli 6 poena viška (47:53), ali su Beranci do kraja trećeg kvartala zaostatak prepolovili (71:74). Ipak, Doderovićevi momci nisu u posljednjih 10 minuta dozvolili preokret, pa se kući vraćaju sa dva boda u džepu. Pljevlja su do pobjede predvodili Aleksa Tomanović sa 25 i Jovan Čolović sa 24 poena, dok je kod domaćina blistao Arsović sa 27. Solidni u pobjedničkom timu bili su još i Tabaš sa 12, Kovačević sa 16 i Radenović sa 11 poena, dok su u timu Lima dvocifreni bili i Jašović sa 16 i Šaković sa 11 pogodaka.

Gosti iz Herceg Novog su samo prvih 15 minuta bili ravnopravani protivnici, nakon čega je uslijedila furija Sedmice, koja nije stajala do kraja susreta. Posebno su Mugošini izabranici bili raspoloženi u trećem kvartalu koji su riješii u svoju korist 19:4, tako da u zaključnom periodu igre nije bilo dileme ko će upisati trijumf. Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Žarić sa 27, Krivokapić sa 14 i Gvozdenović sa 13 poena. Kod gostiju su se istakli Lepetić sa 17, Prga sa 13 i Popović sa 11 poena.