Košarkaši Sutjeske su u meču 17. kola Prve A lige neočekivano izgubili od ekipe Danilovgrada rezultatom 75:68.

Nikšićani su prije ovog kola bili lideri na tabeli i u ovaj meč ušli su kao apsolutni favoriti protiv poslednjeplasiranog Danilovgrada.

Domaćin je u utakmicu ušao jako motivisano i nakon uvodnih deset minuta stekao je dvocifrenu prednost (25:15).

Košarkaši Sutjeske su lošu igru iz prvog perioda nastavili i u drugom periodu, u kojem je Danilovgrad povećao prednost i na pauzu između dva poluvremena otišao sa 14 poena prednosti (41:27).

Nastavak utakmice donio je mnogo bolju igru Nikšićana, koji su u trećem periodu primili samo sedam poena, a postigli 17, za samo minus četiri pred posljednji period (48:44).

Domaćin je i pored jakog naleta Sutjeske uspio da sačuva stečenu prednosti i priredi veliko iznenađenje pobjedivši konačnim rezultatom 75:68.

U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Bojan Ratković sa postignutih 29 poena i sedam asistencija, a pored njega istakli su se Emir Hadžibegović sa 17 pogodaka i 11 skokova i Petar Ivanović koji je upisao 13 koševa.

Kod Nikšićana istakli su se Igor Čvorović koji je ubacio 17 poena, te Marko Perović sa 12 i Nikola Vuković sa 10 pogodaka