rukomet

Na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina, muška reprezentacija Crne Gore, nastup je počela porazom.

Generacija koju predvode trener Nedim Selmanović i koordinator mlađih selekcija Draško Mrvaljević u okviru grupe A poražena je od Portugala 30:24. Crnogorski rukometaši poveli su samo na startu, nakon što je Premović u 5. minutu pogodio za 3:2. Portugal je ubrzo preokrenuo i do kraja prvog u nekoliko navrata imao i tri gola viška. I u nastavku meča Portugalci su održavali prednost, a crnogorski tim propustio je nekoliko prilika da uhvati priključak i dođe makar do remija. Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Radoš Premović sa osam golova, dok je Mirko Latković postigao šest. Glavni cilj našeg nacionalnog tima na smotri 16 najboljih selekcija Starog kontinenta je da sačuva mjesto u A diviziji, odnosno izbjegne posljednja tri mjesta na