Crnogorski košarkaši ostvarili su i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za Eurobasket pošto su u gostima pobijedili Slovačku 99:62.

Naši košarkaši odigrali su još jedan sjajan meč u kvalifikacijama za Eurobasket. Opuštanja u Slovačkoj nije bilo, naprotiv sjajan pristup donio je još jednu ubjedljivu pobjedu kojom je napravljen novi jedan korak ka završnici prvenstva kontinenta koje će se igrati naredne godine u četiri države, piše CDM.

Crnogorci su već u prvoj četvrtini najavili trijumf. Vučević je dao devet poena za sigurnih 22:14 nakon deset minuta. Ni igrači sa klupe nijesu su se zaustavljali, šansu je dobio i Danilo Nikolić, koji je u drugom periodu rešetao trojkama, pa se do poluvremena prednost popela na 16 razlike.

U trećem su periodu izabranici Bogdana Tanjevića posebno bili inspirisani taj su period dobili 35:14 i osigurali su izuzetno ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Nitri.

Vučević je dao 17 poena (7/9 šut iz igre) uz pet skokova. Dvocifreni su bili još Nidam sa 13, Nikolić sa 12 (4/4 za tri poena), a 12 koševa dodao je i Mihailović, 10 uz devet skokova upisao je Dašić.

Nakon tri vezana gostovanja, Crnogorci se sjutra vraćaju kući, a posljednja dva kola igraće kao domaćini u Baru protiv Gruzije i Albanije.

Crnogorci su trijumfom nad Slovačkom osigurali drugo mjesto u grupi, pošto imaju tri trijumfa više od Slovaka, na dva kola prije kraja. To znači da je Eurobasket gotovo i matematički osiguran. Na prvenstvo će ići sve prvoplasirane selekcije i četiri bolje od drugoplasiranih ekipa.

Pošto su izabranici Bogdana Tanjevića već pobijedili Gruziju, jedinog rivala koji može da ugrozi prvo mjesto, virtuelno čak i u slučaju poraza od Gruzijaca u narednom međusobnom meču, bili bi najbolji na tabeli drugoplasiranih ekipa. Crveni imaju fenomenalnu koš razliku u dva meča sa Slovacima (mečevi sa Albancima se brišu za tabelu druplasiranih ekipa), a već je sada jasno da je nemoguće da nas neka od ekipa iz drugih grupa nadmaši po broju trijumfa (na toj tabeli imaćemo ih makar 3).

Naravno sigurno će Vučević i drugovi željeti pobjedu i u naredna dva kola kako bi osigurali prvo mjesto i tako pobjednički se plasirali na Eurobasket.