Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Gruziju u gostima 76:74 i tako se približila plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Susret u Tbilisiju odigan je pred oko 8000 gledalaca. U prvom dijelu domaći su bolje počeli i stekli prednost od sedam poena razlike. U drugoj četvrtini Tanjević je rotirao igrače, ali su domaći konstatno bili u rezultatskoj prednosti. Međutim, ponajviše zahvaljujući Nidamu i Dašiću Crna Gora smanjuje prednost domaćih na svega dva poena.

U trećoj četvrtini Crna Gora pravi prevagu i rešava ovaj dio sa deset poena viška.

U poslednjoj četvrtini Gruzija se primakla na svega poen zaostatka, a u uzbudljivoj završnici Crna Gora se bolje snašla i upisala veliku pobjedu.

Naredni meč u kvalifikacijama crnogorski košarkaši igraju 10. septembra u Slovačkoj protiv domaće reprezentacije.