Neočekivan poraz “lavica” u drugom kolu olimpijskog turnira – Japan je pobijedio Crnu Goru 29:26 i osvojio prve bodove na Igrama.

Ništa nije slutilo na ovakav ishod jer su izabranice Bojane Popović dobro počele utakmicu.
Vodila je Crna Gora 10:6 sredinom prvog poluvremena i činilo se da “lavice” imaju kontrolu.
Međutim, razbranila se tada Kametani, a naše su izgubile sigurnost u napadu.
Iskoristile su to Japanke da do poluvremena preokrenu na 15:14, da bi na startu nastavka brzo došle do pet golova viška.
Nisu uspjele naše djevojke da se do kraja vrate u meč, sve je pokušala Bojana Popović, ali nije bilo prave energije u igri Crne Gore.
U našem timu šest golova Tanje Brnović, četiri Jovanke Radičević, ali nijedan iz igre, dok je četiri pogotka dala i Ema Ramusović.
Japanku je predvodila fenomenalna golmanka Kametani sa 21 odbranom, a po šest golova dale su Hara i Ikehara.
Poslije ovog poraza naš tim je ostao na dva boda i čeka crnogorske rukometašice velika borba za plasman u četvrtfinale.
Za dva dana od 9.15 Crnu Goru čeka veliki derbi protiv Norveške.
Izvor: Reprezentacija.me