Crnogorski džudista Nikola Gušić kao petoplasirani završio je nastup na međunarodnom turniru European open u Sofiji.

On je u meču za treće mjesto i medalju u kategoriji do 73 kilograma poražen od Letonca Dmitrijusa Fedosejenkovsa, iponom u posljednjim sekundama meča.

Gušić je bio slobodan u prvom kolu, u drugom je savladao Bugarina Kamoeviča Ašota Martirosjana, a u trećem Britanca Patrika Dousona.

U meču za polufinale izgubio je od Holanđanina Sema Van Vestendea.

U repesažu, na startu je slavio protiv Mađara Frigeša Saboa i izborio meč za treće mjesto i medalju.

Sabo je u prvom kolu savladao Nebojšu Gardaševića.

Bez pobjede nastup u kategoriji do 73 kilograma završio je i Balša Sinanović, koji je bio slobodan na startu takmičenja.

U drugom kolu poražen je od Gruzijca Pridona Giganija.

Prvo kolo u kategoriji do 73 kilograma preskočio je Nikola Gardašević, koji je na startu bio bolji od Britanca Džana Gasijevskog.

U drugom kolu poražen je od Vugara Bajramova iz Azerbejdžana.

U kategoriji d0 60 kilograma Vuk Nikčević je bio slobodan na startu, u drugom kolu savladao je Bugarina Borislava janakova, dok je u trećem poražen od Elbrusa zamanova iz Azerbejdžana.

U ženskoj konkurenciji u prvom kolu eliminisane su Ivana Milović(do 57) i Tanja Božović (do 63).

Milović je izgubila od Njemice Emili Dotceler, dok je od Božović bolja bila Ruskinja Darija Davidova.

Ostali crnogorski takmičari nastupiće sjutra.

U kategoriji do 81 kilogram takmičiće se Novo Raičević i Srđan Mrvaljević, do 90 Marko Bubanja i Predrag Stanjević, a do 100 kilograma Lazar Daković i Danilo Pantić.

U ženskoj konkurenciji crnogorski džudo predstavljaće Anđela Džaković i Jovana Peković (do 70 kg).

Na European openu u Sofiji prijavljeno je 385 takmičara, 144 u ženskoj i 241 u muškoj konkurenciji, iz 52 države.