Košarkaši Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje ostvarili su i treću pobjedu u grupnoj fazi Studentske Luštica Bay lige, ubjedljivo savladavši sastav “Plavog dvora” rezultatom 36:55, te na taj način zakazali duel sa ekipom Elektrotehničkog fakulteta u četvrtfinalu takmičenja.

Početak meča u sali Sportsko-kulturnog centra Univerziteta Crne Gore obilježila je jaka odbrana na obje strane, puno čvrstih duela, a ekipe su morale da se pomuče za svoje poene. Ne toliko efikasni napadi, koliko srčana borba u odbrani na obje strane, obilježili su prvo poluvrijeme nakon kojeg su igrači nikšićkog fakulteta imali osam poena prednosti (11:19).

Već na startu drugog poluvremena viđena je igra koju su difovci prikazali u dvije prethodne utakmice, u kojima su zahvaljujući odličnoj odbrani i brzim kontranapadima, takođe, ubjedljivo slavili. Prvih deset minuta drugog dijela gosti su odigrali odlično, predvođeni plejmejkerom Bojanom Ratkovićem, koji je u tom periodu sa par odličnih solo poteza oduševio podgoričku publiku. Pored njega, u tim momentima istakao se i Vaso Popović koji je za svega nekoliko minuta u igri upisao osam poena, uz odličan šut za tri poena.

Do kraja utakmice ređali su se poeni Đokovića, Pejovića i Perovanovića i prednost je rasla do plus 25. Trener difovaca još jednom je pružio priliku svim igračima, a njegov tim sada očekuje duel sa ekipom Elektrotehničkog fakulteta.

“Nešto što nas krasi tokom grupne faze je lošiji početak meča, a nastavak da bude odličan, pa je i ovaj meč bio takav. Protivnik je bio motivisan i igrao je dosta jako, a nama je trebalo malo da se adaptiramo na njihov sistem. Međutim, timskom igrom i brzim rješenjima u drugom poluvremenu uspjeli smo da ih savladamo ubjedljivo, što nas veoma raduje pred četvrtfinalnu utakmicu”, kazao je krilni centar Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Danilo Zeković.

Najbolji u ekipi pobjednika bio je Ratković sa 19 pogodaka, a dvocifren je bio i Pejović sa deset.
U redovima poraženih istakao se Babić sa 17 koševa.