Proteklog vikenda odigrane su utakmice šestog, pretposlednjeg kola u grupama A, B i C, odnosno petog kola u grupi D ovogodišnjeg izdanja Luštica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu. U ligi učestvuje 28 ekipa, podijeljenih u četiri grupe, a nakon sedam kola ligaškog dijela po 4 najbolje plasirane ekipe izboriće plasman u osminu finala play off-a.

DIF-ovci su u grupi D do vrha napunili mrežu kolega sa Filološkog fakulteta, Pomorski i Filozofski fakultet podijelili bodove, a u derbiju grupe D Fizioterapija iz Igala nanijela prvi poraz momcima sa Fakulteta za turizam i hotelijerstvo. Ekonomski fakultet, Studentski dom PG 2 i UDG 1 teže nego što se očekivalo zabilježili pobjede i osigurali prvo mjesto u svojim grupama, plasman mđu 16 najboljih osigurali i Studentski dom PG 1, Mediteran 1, Građevinski fakultet 2, Elektrotehnički fakultet 1, Arhitektonski fakultet…

Najzanimljivije je u grupi A, gdje će u poslednjem kolu o plasmanju u play off u odlučivati dueli Pravni fakultet 2 – PMF 1 i Arhitektonski fakultet – Elektrotehnički fakultet 2. U grupi B duel UDG 2 – Pravni fakultet 1 takođe odlučuje o plasmanu u play off.

Grupa A:

Biotehnički fakultet – Pravni fakultet 2 0:3 (0:3)
PMF 1 – Arhitektonski fakultet 0:6 (0:2)
Elektrotehnički fakultet 2 – Studentski dom PG 2 2:3 (0:0)

Grupa B:

Pravni fakultet 1 – FDES 3:0 (3:0)
Elektrotehnički fakultet 1 – Ekonomski fakultet 2.4 (2:1)
Studentski dom KO – Građevinski fakultet 2 0:3 (0:3)

Grupa C:

UDG 1 – Fakultet političkih nauka 6:3 (1:3)
Mediteran 1 – Studentski dom PG 1 1:9 (0:2)
PMF 2 – Građevinski fakultet 1 3:0 (3:0)

Grupa D:

Fizioterapija Igalo – FTH Kotor 4:2 (2:2)
Filozofski fakultet – Fakultet za pomorstvo 2:2 (1:1)
Filološki fakultet – Fakultet za sport i fv 0:13 (0:6)

Slobodni: Mediteran 2 (A), UDG 2 (B), Mašinski fakultet (C), Medicinski fakultet (D).

Narednog vikenda odigraće se mečevi poslednjeg, sedmog kola u grupama A, B i C, odnosno šestog kola u grupi D. Parovi:

Grupa A:

Arhitektonski fakultet – Elektrotehnički fakultet 2
Pravni fakultet 2 – PMF 1
Mediteran 2 – Biotehnički fakultet

Slobodan: Studentski dom PG 2

Grupa B:

Ekonomski fakultet – Studentski dom KO
FDES – Elektrotehnički fakultet 1
UDG 2 – Pravni fakultet 1

Slobodan: Građevinski fakultet 2

Grupa C:

Studentski dom PG 1 – PMF 2
Fakultet političkih nauka – Mediteran 1
Mašinski fakultet – UDG 1

Slobodan: Građevinski fakultet 1

Grupa D:

Fakultet za pomorstvo – Filološki fakultet
FTH Kotor – Filozofski fakultet
Medicinski fakultet – Fizioterapija Igalo

Slobodan: Fakultet za sport i fizičko vaspitanje