Rukometašice Crne Gore poražene su od Južne Koreje, u derbiju grupe B rukometnog turnira na Univerzijadi u Gvangžuu rezultatom 39:26. Ovom pobjedom domaćin je osigurao prvo mjesto i borbu za zlatnu medalju.

Našim djevojkama ostaje da u dva naredna kola, protiv Srbije i Ukrajine, pokušaju obezbijediti poziciju broj dva i tako osigurati borbu za bronzanu medalju sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe.

U ovom meču sve je bilo jasno već od samog početka. Znatno iskusniji domaći sastav je dominaciju imao od prvog minuta. Reprezentativke Crne Gore držale su kakav takav priključak u prvih osam minuta ali je, izuzetno agresivnom odbranom i brzom igrom u napadu, Južna Koreja brzo stigla do pet golova viška (15:10). Dobra blokada nad nikšićankom Đurđinom Jauković osujetila je glavnu oštricu našeg napada i uzrokovale nekoliko tehničkih grešaka zaredom što je domaćin iskoristio i do poluvremena serijom od 3:0 stekao prednost osam golova (19:11)

U nastavku prednost je rasla i u 35 minutu Koreja stiže do 24:12. Period bolje igre Crne Gore došao je od 37 – 44 minuta kada je zaostatak smanjen na devet golova (25:16), ali to je bilo sve, jer su se Korejke brzo vratile i u 55 minutu povele 34:21, u pretposljednje 38:24 da bi na kraju meč završio 39:26 za domaći sastav.

Sjutra Crna Gora u borbi za drugo mjesto u grupi igra sa selekcijom Srbije koja je u ovom kolu savladala reprezentaciju Ukrajine i iz tog duela potrebna nam je pobjeda.