Reprezentacija

Košarkaši Crne Gore pobijedili su Njemačku 80:74 i na korak su od plasmana na Eurobasket.

Izabranici Boška Radovića bolje su odigrali finiš i slavili su u meču sa Njemcima, pa bi već u nedjelju mogli se plasiraju na šampionat kontinenta, ako pobijede Veliku Britaniju.
Prva četvrtina meča u Pou donijela je najviše problema, prvenstveno u defanzivi. Njemci su pronalazili otvorene šuteve, ubacili za 10 minuta 24 poena i stvorili plus šest.
Ipak već na startu drugog perioda naš sastav je počeo da igra agresivnije u odbrani, uz mnogo bolju saradnju, tako da smo natjerali Njemce na duže napade i nerijetko teška rješenja u završnim sekundama.
Ivanović i Kobs diktirali su igru u ofanzivi i preokret je stigao polovinom drugog perioda na 32:31.
Koš za koš igralo se do kraja poluvremena, a Njemci su imali minimalnu prednost 39:38. Ista slika viđena je do finiša treće četvrtine, promjene vođstva pri čemu su Njemci bili ti koji su jurili minus.
U finišu trećeg dijela meča Crna Gora je poenima Ivanovića stigla do 55:47, ali je Njemačka prepolovila zaostatak do kraja četvrtine.
Na startu posljednjeg perioda dobra rola Zorana Nikolića i prednost od 64:57.
Naši su taj višak čuvali do kraja, a ofanzivno je finiš protekao u potpunoj kontroli Kobsa i Ivanovića.
Džastin Kobs je ubacio 20 poena, uz šest asistencija, dok je Nikola Ivanović postigao 18 poena.
Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11 koševa i osam uhvaćenih lopti.
Po osam poena dodali su Danilo Nikolić (imao i sedam skokova), Marko Simonović i Dino Radončić.
Naša selekcija u nedjelju igra protiv Velike Britanije. Meč počinje u 18 sati.