Fudbaleri Crne Gore porazom su završili kvalifikacije za EURO 2016 u Francuskoj. Oslabljena i podmlađena Crna Gora je u posljednjem kolu grupe G poražena u Moksvi od Rusije 2:0, pa se Rusija pobjedom direktno plasirala na Evropsko prvenstvo.

Rusija je rutinski odradila posao do poluvremena, pa je utakmica u drugom poluvremenu samo odrađivanje posla. Na kraju skor izabranika Branka Brnovića je tri pobjede (dva puta Moldavija i jednom Lihtenštajn), dva remija (Lihtenštajn i Švedska) i pet poraza (dva od Rusija, dva od Austrije i jedan od Švedske).

Sastav koji je posložio Branko Brnović djelovao je čvrsto i kompaktno u prvih pola sata utakmice, čak je u 11. minutu Mandić imao odličnu priliku za gol nakon prodora po lijevoj strani, ali je šutirao iznad prečke. Na drugoj strani, naš tim se dobro branio a malobrojne pokušaje domaćina sa uspjehom je zaustavio debitant Mijatović.

A onda je u 33. minutu Rusija povela. Denisov je dubinskom loptom lansirao Kuzmina koji je dobio duel sa Mandićem na destak metara od gola, uklizao na loptu ispred golmana Mijatovića i pogodio za 1:0. Samo tri minuta kasnije Rodić je oborio Kombarova u svom šesnastercu, a sudija Moen je pokazao na bijelu tačku. Rodić je dobio i žuti karton, a Kokorin pogodio sa bijele tačke.

Nastavak nije donio mnogo uzbuđenja, Rusija je imala veći posjed lopte, naša selekcija je, s druge strane, u 65. minutu propustila odličnu priliku da smanji zaostatak, ali Saveljić pod pritiskom čuvara nije uspio da ubaci u gol loptu koju mu je glavom sproveo Bećiraj nakon kornera.

Crna Gora je tako završila kvalifikacije na četvrtom mjestu, iza leđa Austrije i Rusije koje će narednog ljeta igrati u Francuskoj, dok će Švedska svoju šansu za plasman na Euro tražiti kroz baraž.